Ndërlidhjet

TBILISI


Katër oficerët ushtarakë rusë të arrestuar të mërkurën në Gjeorgji, sot zyrtarisht u akuzuan për spiunazh dhe për herë të parë do të paraqiten para gjykatës.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov e quajti arrestimin pjesë e "politikës anti-ruse" të Gjeorgjisë, ndërsa Moska njoftoi se e ka tërhequr ambasadorin e saj nga Gjeorgjia.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG