Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti Mikheil Saakashvili tha se Gjeorgjia do t'i dorëzojë OSBE-së 4 oficerët rusë, arrestimi i të cilëve nën akuzat për spiunazh shkaktoi krizë ndërmjet Moskës dhe Tbilisit.
Por ai gjithashtu tha se Tbilisi ka një "rast shumë solid" për spiunimin rus me qëllim të destabilizimit të Gjeorgjisë.
Saakashvili i bëri këto komente në Tbilisi pas takimit me kryesuesin e OSBE-së, Karel De Gucht.
XS
SM
MD
LG