Ndërlidhjet

SARAJEVË


Në Bosnjë Hercegovinë po vazhdon numërimi i votave, pas zgjedhjeve të djeshme. Institucionet e dala nga këto zgjedhje do të qeverisin vendin pas përfundimit të mbikqyrjes ndërkombëtare vitin tjetër. Pjesëmarrja në votime ishte rreth 43%.
Boshnjakët dhe kroatët e Bosnjës synojnë forcimin e strukturave qëndrore, derisa serbët kundërshtojnë ndryshimet që dobësojnë autonominë e tyre.
XS
SM
MD
LG