Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia serbe ka arrestuar sot 20 shqiptarë imigrantë ilegalë dhe dy trafikantë, afër kryeqytetit serb Beograd. Imigrantët, në mesin e të cilëve 8 janë të mitur, janë kapur në rrugën Beograd-Zagreb, që njihet si rrugë kyçe për të dalur nga Serbia drejt vendeve të Evropës. Poashtu dy serbë janë arrestuar me akuzën për trafikim të qenieve njerëzore.
XS
SM
MD
LG