Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut shpalli se ka zhvilluar me sukses provën e parë të armëve bërthamore.
"Është konfirmuar se nuk ka patur rrezik nga emisioni radioaktiv pas provës bërthamore, e cila u krye me konsideratë shkencore dhe llogari të kujdesshme. Prova bërthamore u krye 100% me teknologjinë dhe dijen e vendit tonë. Ajo shënon ngjarje historike, dhe simbolizon dëshirën e njerëzve për kapacitet të fuqishëm mbrojtës, të mbështetur në forcat e veta", njoftoi televizioni shtetëror verikorean.
XS
SM
MD
LG