Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Ish komandanti i forcave serbe të Bosnjes Ratko Mlladiç, i cili gjendet në arrati që nga viti 1995, do të arrestohet brenda disa ditësh". Kështu ka deklaruar udhëheqësi i ekipit për kapjen e Mlladiçit, prokurori Vladimir Vukçeviç. "E kemi zbuluar rrjetin e ndihmësve të tij, dhe më duhet të them se vërtet ekziston vullneti politik që Mlladiç dhe të arratisurit e tjerë të Hagës, të gjenden, të arrestohen dhe t'i dorëzohen Tribunalit të Hagës".
XS
SM
MD
LG