Ndërlidhjet

KIJEV


Sot në kryeqytetin ukrainas Kijev luftëtarë të Luftës së Dytë Botërore dhe simpatizues të tyre protestuan duke kërkuar njohjen zyrtare të vlerave të luftës si dhe rregullimin e statusit të luftëtarëve.
Protesta u mbajt në 64 vjetorin e themelimit të Armatës së Kryengritjes Ukrainase, forcë kjo e cila luftoi me pushtuesit nazistë dhe forcat e Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG