Ndërlidhjet

KABUL


Raportohet se një fotoreporter italian është rrëmbyer nga militantët në Afganistan. Sipas këtyre raporteve, Gabriele Torsello ishte rrëmbyer nga persona të armatosur derisa po udhëtonte në rrugën ndërmjet Helmandit dhe Kandaharit. Forca Ndërkombëtare e Sigurisë, ISAF, që udhëhiqet nga NATO-ja, thotë se fotoreporteri nuk kishte pasur kontakte me autoritetet gjatë dy ose tri ditëve të fundit.
XS
SM
MD
LG