Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 veta e kanë humbër jetën nga shpërthimi vetëvrasës i një kamioni me karburant në qytetin irakian Mosul. Raportohet se numri i viktimave mund të jetë më i madh. Ndërkohë në një shpërthim tjetër në qytetin Kirkuk kanë humbur jetën së paku 8 veta.
Po sot u raportua se 2 ushtarë amerikanë e humbën jetën në Irak, duke e çuar në 71 numrin e ushtarëve të vrarë vetëm gjatë muajit tetor.
Më herët, ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 8 ushtarë amerikanë do të përballen me gjykatën ushtarake. Katër prej tyre akuzohen për dhunimin e një vajze irakiane dhe vrasjen e familjes së saj në Mahmudiya.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG