Ndërlidhjet

SHKUP


Mbrëmë në Tetovë është vrarë Isa Lika, zyrtar i lartë i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri nga komandantët e ish Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare. Policia tha se Lika është vrarë me armë automatike nga një automjet në lëvizje.
Vrasja e Likës është dënuar nga të gjitha partitë politike, të cilat kërkuan nga organete e rendit kapjen sa më të shpejtë të autorëve të kësaj ngjarje.
XS
SM
MD
LG