Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb paralajmroi se dështimi i votimit të Kushtetutës së re, në referendumin që pritet të mbahet këtë fundjavë, mund të ketë pasoja të rënda dhe të paparashikueshme, për Serbinë.
Vojisllav Koshtunica tha se "çështja e Kushtetutës është çështje e ardhmërisë së Serbisë, e cila po përpiqet ta tejkalojë trashëgiminë mbi 10- vjeçare të luftërave dhe izolimit ndërkombëtar".
XS
SM
MD
LG