Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Francës Jacques Chirac sot e fillon vizitën 4-ditëshe në Kinë, e cila pritet të fokusohet në marrëdhëniet ekonomike midis dy vendeve.
Chirac dhe presidenti Hu Jintao pritet të diskutojnë çështjet bërthamore të Koresë së Veriut dhe të Iranit.
XS
SM
MD
LG