Ndërlidhjet

PARIS


Një gjykatë franceze ka dënuar më 9 vjet burg marokenin Kerim Mehdi, që u akuzua për lidhje me rrëmbyesit e aeroplanëve të sulmeve të 11 shtatorit 2001 në SHBA. Udhëtimet e të akuzuarit në Afganistan, Bosnje, Pakistan dhe Mauritani si dhe posedimi i numrave personal të dy figurave kryesore të sulmeve të 11 shtatorit, kanë ndihmuar në provat që dëshmuan lidhjet e tij me Al-Qaedan.
XS
SM
MD
LG