Ndërlidhjet

SEUL


Agjencitë e lajmeve njoftuan se zyrtarët jugkoreanë dhe amerikanë po e vëzhgojnë ndërtimin e objekteve dhe aktivitetet tjera përcjellëse në një qendër të dyshuar bërthamore të Koresë së Veriut.
Bëhet e ditur se dy vendet përpiqen të përcaktojnë nëse ky shtet komunist planifikon të kryejë shpërthimin e dytë bërthamor.
Ministria e Mbrojtjes e Koresë së Jugut nuk i pohoi por as i mohoi raportet, ndërsa Shtetet e Bashkuara kanë refuzuar të komentojnë.
XS
SM
MD
LG