Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ehud Olmert ka kërkuar falje për "keqkuptimet" lidhur me dy incidente, në të cilat ishin të përfshirë aeroplanat luftarakë izraelitë dhe forcat gjermane detare, që po patrullojnë në ujërat libaneze, në kuadër të misionit paqeruajtës të Kombeve të Bashkuara. Në kumtesën nga zyra e kryeminstrit Olmert thuhet se ai ka shprehur keqardhje për incidentet gjatë takimit me parlamentarët gjermanë në Jerusalem dhe në një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Anglea Merkel.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG