Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane njoftoi për vrasjen e 10 personave përfshi fëmijë dhe disa të tjerë të plagosur në shpërthimin që ndodhi në një dasmë në Bagdad. Ndërkohë u njoftua për rrëmbimin e 40 personave shiitë, nga militantë të armatosur. Në zhvillime të tjera, qeveria irakiane ka vlerësuar se duhen 100 miliardë dollarë nga vendet donatore, për zhvillimin e infrastrukturës brenda pesë viteve të ardhshme.
XS
SM
MD
LG