Ndërlidhjet

UASHINGTON


Elefantët mund ta njohin veten në pasqyrë, dhe kjo tregon për vetëdijen, e cila më parë u mvishej vetëm njerëzve, shimpanzave dhe delfinëve.
Në studimin e Akademisë Kombëtare të Shkencave thuhet se elefantët nga kopshti zoologjik në Bronx të Nju Jorkut, mundën të dallojnë veten në një pasqyrë të madhe, dhe të mos ngatërrohen me elefantët tjerë.
XS
SM
MD
LG