Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka njoftuar se prej nesër do të fillojë manovrat ushtarake në mbarë vendin, përfshi Gjirin Persik dhe Detin e Omanit, ku sot filluan manovrat e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara. Komandanti i Gardës së Iranit, gjenerali Rahim Safavi tha se qëllim i operacioneve është të dëshmohet autoriteti kombëtar i Iranit dhe aftësitë mbrojtëse të vendit ndaj kërcënimeve.
XS
SM
MD
LG