Ndërlidhjet

LONDËR


Referendumi për kushtetutën e re të Serbisë dhe zgjedhjet e jashtzakonshme janë pjesë e strategjisë së Beogradit që të shtyhet vendimi për të ardhmen e Kosovës, por megjithë manovrimet e fundit, duket e sigurtë që Serbia do ta humbë Kosovën, shkruan e Economist.
Sipas gazetës, bisedimet tash nuk zhvillohen ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, por ndërmjet anëtarëve të Grupit të Kontaktit. Economist shkruan se lojtarët kyçë, amerikanët dhe britanikët e mbështesin pavarësinë, ndërsa rusët e kundrshtojnë.
XS
SM
MD
LG