Ndërlidhjet

BISHKEK


Autoritetet e Kirgizisë ngritën procedurë penale, pasi kryeministri Feliks Kulov bëri publike disa dosje të policisë që ngarkojnë liderët opozitarë se kanë tentuar të bëjnë grushtshtet.
Ndërkohë, protestat në Bishkek kanë vazhduar dhe kërkesa kryesore mbetet dorëheqja e presidentit Kurmanbek Bakiev. Opozita e akuzon presidentin Bakiev për braktisje të reformave demokratike.
XS
SM
MD
LG