Ndërlidhjet

LONDËR


Polonia ka propozuar krijimin e armatës së Bashkimit Evropian, me 100 mijë pjesëtarë dhe e lidhur me NATO, për t'ju përgjigjur trazirave gjithkund në botë ose për ta mbrojtur Evropën. Presidenti Lech Kaczynski këtë propozim e paraqiti në intervistën për të përditshmen londineze, Financial Times. Ai tha se shpreson se këtë çështje do ta diskutoj me kryeministrin Tony Blair në Londër, gjatë vizitës së tij, që fillon sot.
XS
SM
MD
LG