Ndërlidhjet

SARAJEVË


Pas zgjedhjeve të përgjithshme në Bosnje të mbajtura më 1 tetor, sot është inauguruar presidenca shtetërore trepalëshe, e përbërë nga serbi Nebojsha Radmanoviç, kroati Zhelko Komshiç dhe boshnjaku Haris Shilajxhiq. Që të tre do të qëndrojnë në këtë post për katër vite.
Radmanoviç do ta kryesojë presidencën në 8 muajt e parë të mandatit.
XS
SM
MD
LG