Ndërlidhjet

BISHKEK


Ligjvënësit e opozitës dhe ata pro qeverisë raportohet se kanë arritur marrëveshje për projekt kushtetutën e re, që do t'i shtrojë rrugën formës së re presidenciale-parlamentare në Kirgizi.
Si pjesë e kompromisit, dy palët u dakorduan të mos organizojnë zgjedhje presidenciale apo ligjvënëse deri në vitin 2010.
XS
SM
MD
LG