Ndërlidhjet

LONDËR


Gjyqi i Londrës e ka dënuar me burgim të përjetshëm Dieren Barot, i cili akuzohet se ka përgatitur sulme me bomba në SHBA dhe në Britaninë e Madhe.
Gjyqi vendosi ai të kalojë të paktën 40 vjet në burg.
Dieren Barot, mysliman i konvertuar konsiderohet të jetë një nga pjesëtarët më të lartë të Al Kaides të zënë në Britaninë e Madhe.
XS
SM
MD
LG