Ndërlidhjet

MOSKË


Shtatë policë rusë janë vrarë dhe disa janë plagosur pasi vetura e tyre u sulmua në rajonin Shatoi të Çeçenisë. Zëdhënësi i forcave ruse në atë rajon Nikolai Vavarin tha se ky sulm ka qenë mirë i planifikuar.
"Konvoji ku ishin oficerët e policisë ka hasur në pritë të sulmuesve. Në mesin e policëve ka të vrarë dhe të plagosur. Grupi i sulmuesve është i njohur për ne. Zyra e prokurorisë tashmë ka filluar me hetimet", tha Vavarin.
XS
SM
MD
LG