Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy figura prominente politike amerikane janë rizgjedhur në votimet e djeshme.
Hillari Clinton, bashkëshortja e ish presidentit Bill Clinton u rizgjodh në mandatin e dytë si senatore e Partisë Demokratike në shtetin e Nju Jorkut. Për atë spekulohet se mund të kandidohet në zgjedhjet presidenciale të vitit 2008.
Në Kaliforni, guvernatori Arnold Schwarzenegger u rizgjodh pasi më parë u distancua nga presidenti George Bush, dhe mori një qëndrim më të moderuar.
XS
SM
MD
LG