Ndërlidhjet

MOSKË


"Zgjidhja e konfliktit të Gjeorgjisë me rajonet e veta të shkëputura do të varet nga mënyra se si Perendimi do ta zgjidh çështjen e Kosovës", ka thënë ministri rus i Mbrojtjes Sergei Ivanov.
Ai këto komente i bëri në një intervistë të publikuar sot në gazetën ruse "Izvestia".
"Nëse Kosova bëhet e pavarur, atëherë ky do të ishte precedent për Osetinë Jugore dhe Abkhazinë.
Është vështirë të thuhet se si do të rrjedhin zhvillimet por, do të varen nga mënyra se si perendimi vepron ndaj çështjes së njohjes së Kosovës", ka thënë Ivanov.
XS
SM
MD
LG