Ndërlidhjet

MOSKË


Autoritetet në Moskë e kanë ndaluar shfaqjen e filmit "Borat" në të gjitha kinematë ruse, që sipas tyre, ofendon audiencën. Në këtë film, komiku i njohur britanik, Sacha Baron Cohen, paraqitet në rolin e një gazetari nga Kaukazi, gjatë një shëtitjeje nëpër Shtetet e Bashkuara. "Barot", premiera e të cilit është shfaqur këtë muaj, është vlerësuar të ketë elemente raciste dhe anti-semite, ndërsa ka arritur në majat e top filmave më të shikuar.
XS
SM
MD
LG