Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria amerikane ofroi shpërblim prej 50.000 dollarë për informatat që do të çonin në gjetjen e ushtarit amerikan, i cili u rrëmbye më 23 tetor.
Rezervisti Ahmed Qusai al-Taayie, 41 vjeç, nga Ann Arbor në shtetin federal Michigan, ishte duke vizituar gruan e tij irakiane, kur u kap nga disa persona të armatosur dhe u çua në drejtim të panjohur.
XS
SM
MD
LG