Ndërlidhjet

TSKHINVALI, GJEORGJI


Në Oshetinë Jugore ka përfunduar referendumi për pavarësi nga Gjeorgjia. Zyrtarët lokalë zgjedhorë kanë thënë se dalja në referendum ishte masive, kështu që deri në orët e vona të pasditës, kishin votuar më se 91% e votuesve të regjistruar. Gjeorgjia dhe vendet perëndimore nuk e njohin këtë referendum, ndërsa Rusia ka thënë se ai duhet të respektohet.
XS
SM
MD
LG