Ndërlidhjet

JERUSALEM


Televizioni i Izraelit njoftoi se një person e humbi jetën dhe një tjetër u plagos nga raketa që një militant palestinez e shkrepi sot në qytetin izraelit Sderot.
Raportohet se raketa është shkrepur nga Rripi Gazës, ndërsa përgjegjësinë e ka marrë grupi militant Jihadi Islamik.
XS
SM
MD
LG