Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku do ta vizitoj këtë muaj Rusinë.
Çeku, është udhëheqësi i parë shqiptarë që viziton Moskën, që nga përfundimi i luftës në Kosovë. "Kreu i qeverisë së Kosovës, do të qëndroj në Moskë nga 30 nëntor deri më 2 dhjetor dhe do të takohet me zëvendës ministrin e Jashtëm rus, Vladimir Titov", i ka thënë një zyrtar i qeverisë agjencisë Reuter. Vizitën e Çekut në Moskë e kanë konfirmuar edhe zyrtarë rus, sipas të cilëve kryeministri i Kosovës do të takojë përfaqësues të Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Dumës ruse dhe të ministrisë së Jashme.
XS
SM
MD
LG