Ndërlidhjet

HELSINKI


Finlanda, që njëherësh mban presidencën e rradhës të Bashkimit Evropian do të mundohet të ndërprejë bllokadat ndërmjet Polonisë dhe Rusisë, që njëherësh kërcënojnë hapjen e bisedimeve për marrëveshjen e partneritetit të Rusisë me Bashkimin Evropian javën e ardhshme. Polonia dëshiron që Rusia të heq sanksionet ndaj mallrave polake dhe të jap garanci për furnizim me energji.
XS
SM
MD
LG