Ndërlidhjet

GJENEVË


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan ftoi vendet e botës të shtojnë përpjekjet e tyre në luftën kundër armëve biologjike. Annan tha se duhet të adresohet kërcënimi që mund të vijë nga terroristët dhe grupet kriminale të cilët përpiqen të pajisen me armë biologjike.
Kreu i OKB-së i bëri këto komente në konferencën ndërkombëtare në Gjenevë.
XS
SM
MD
LG