Ndërlidhjet

LONDËR


Ish agjenti i KGB-së dhe kundërshtari i politikave të Kremlinit, është shtrirë në një spital të Londrës ku po mbahet nën mbrojtjen e rojeve të armatosura britanike. Aleksander Litvinenko, ishte helmuar ditë më parë, derisa po hetonte vrasjen e gazetarës ruse Anna Politkovskaya. Disa raporte e kanë akuzuar Rusinë të jetë përfshirë në këtë helmim, por Kremlini e ka kundërshtuar akuzën duke e quajtuar të pabazë.
XS
SM
MD
LG