Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 irakienë janë vrarë nga një seri e sulmeve të sotme në Bagdad, Ramadi dhe Bakuba. Ndërkohë në rrugët e qytetit Dujail, janë gjetur trupat e pajetë të 25 personave të rrëmbyer dhe të torturuar më parë.
Në Bagdad ndërkaq, dy zyrtarë të lartë të qeverisë i kanë shpëtuar sot një tentim-atentati ndërkohë që janë vrarë dy truprojet e tyre.
XS
SM
MD
LG