Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane shpalli gjendje të jashtzakonshme në Bagdad, pas njërit nga incidentet më të dhunshme prej invazionit të forcave amerikane në mars, 2003. Nga shpërthimet e 3 automjeteve në një lagje shiite, e humbën jetën të paktën 140 veta dhe mbi 200 u plagosën.
Po sot, kryengritës të armatosur me automatikë dhe mortaja sulmuan Ministrinë e Shëndetësisë, duke plagosur disa roje. Sulmi përfundoi pas ndërhyrjes së helikopterëve amerikanë dhe trupave irakiane.
XS
SM
MD
LG