Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane njoftoi për shpërthimin e një makine bombë në qytetin verior Tal-Afar qe la së paku 22 të vrarë dhe rreth 30 të plagosur.
Ndërkohë në Bagdad po vazhdon ora policore, ndërsa autoritetet lokale e kanë mbyllur edhe aeroportin pas sulmeve të djeshme ku u vranë rreth 160 njerëz ndërsa u plagosën rreth 200, në lagjen Sadr City të banuar kryesisht me shiitë.
XS
SM
MD
LG