Ndërlidhjet

AMAN


Udhëheqës të Turqisë dhe Jordanisë kanë paralajmëruar sot se ndarja e Irakut mund të çoi në nivel më të lartë të dhunës sektare dhe njëherësh të sjell kaos në tërë rajonin. Duke folur në një konferencë të përbashkët me gazetarë në Aman, kryeministri turk Recep Tayip Erdogan dhe homologu i tij nga Jordania Marouf Bekheet vlerësuan se një situatë e tillë do të ishte e papranueshme. Erdogan tha se rreth çështjes së Irakut, do të diskutoj me presidentin amerikan George Bush gjatë samitit të NATO-s që pritet të mbahet javën e ardhshme në Riga të Letonisë.
XS
SM
MD
LG