Ndërlidhjet

PRISHTINË


Trupat Mbrojtëse të Kosovës përmes parakalimit kanë shënuar festat e Nëntorit: Ditën e Flamurit, Datëlindjen e komandantit të UÇK-së, Adem Jashari dhe daljen për herë të parë publike të UÇK-së.
Në ceremoninë e sotme, komandanti i TMK-së gjeneral Sylejman Selimi ka thënë se do të jetë ky nëntori i fundit, që Kosova e feston pa zgjidhur statusin e saj, ndërsa u shpreh i bindur se TMK do të kthehen në forcë mbrojtëse të Kosovës.
Duke folur për të ardhmen e TMK-së, komandanti i KFOR-it Roland Kather, tha se është ende herët, dhe se secili duhet të presë vendimin final për statusin.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG