Ndërlidhjet

AMAN


Lideri i lartë shiit irakian, Abdul-Aziz al-Hakim ka hedhur poshtë sugjerimet e sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan për mbajtjen e një Konferencë ndërkombëtare për Irakun. Zoti al-Hakim, udhëheq bllokun më të madh shiit në parlament, tha sot se sugjerimet janë "ilegale" dhe "jo realiste". Këto komente ai i bëri në një konferencë për media në Aman.
XS
SM
MD
LG