Ndërlidhjet

HAGË


Vojislav Sheshel i akuzuar i Tribunalit të Hagës, që tash katër javë bënë grevë urie, ka pranuar që nesër të vizitohet nga mjekët.
Sheshel ka pranur që të vizitohet nga mjekët e Serbisë, Francës dhe Rusisë.
Rreth 30 mijë serbë kanë protestuar dje para ambasadës amerikane duke akuzuar Uashingtonin dhe Kombet e Bashkuara se dëshirojnë të vrasin Sheshelin.
XS
SM
MD
LG