Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i Ukrainës Viktor Yanukovich sot fillon vizitën në Shtetet e Bashkuara, ku do të takohet me nënpresidentin Dick Cheney, Sekretaren e Shtetit, Condoleezza Rice, si dhe me anëtarë të Kongresit.
Zyrtarët amerikanë thanë se shpresojnë që bisedimet do të fokusohen në reformat politike dhe ekonomike në Ukrainë, si dhe hyrjen e mundshme të këtij vendi në rganizatën Botërore të Tregtisë.
XS
SM
MD
LG