Ndërlidhjet

BEJRUT


Kryeministri libanez Fuad Siniora bëri thirrje sot me për stabilizimin e situatës së krijuar në Liban. Ai njëherësh shprehu keqardhje për sulmet e djeshme në Bejrut ku u vra një person dhe u plagosën disa të tjerë.
"Nuk ka tjetër mënyrë për ta zgjidhur këtë situatë përveç dialogut. Përndryshe shteti ynë do të bëhet vend i konflikteve ndërmjet fraksioneve të ndryshme dhe aleatëve", tha Siniora.
XS
SM
MD
LG