Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair takohet nesër në Uashington me presidentin amerikan George Bush. Pritet që në fokus të bisedimeve të jetë situata në Irak. Pak para se të nisej për në Uashington, Blair i tha Parlamentit britanik se lufta në Irak nuk është duke u fituar. Por, ai shtoi se është e rëndësishme që Britania dhe Shtetet e Bashkuara kanë shënuar sukses në këtë mision.
XS
SM
MD
LG