Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarë rus njoftuan për së paku 9 persona të vdekur dhe 15 të lënduar pas shpërthimit të zjarrit në një klinikë Neurologjike afër qytetit Taiga në Siberi. Shkaqet e shpërthimit nuk dihen ende ndërsa hetimet janë duke vazhduar. Ky është shpërthimi i dytë fatal në spitalet ruse, pasi dje poashtu në një spital në Moskë 45 gra kanë humbur jetën kur persona të dyshuar i vunë zjarrin repartit farmaceutik të spitalit.
XS
SM
MD
LG