Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 9 luftëtarë talibanë janë vrarë nga sulmet e trupave dhe aeroplanëve amerikanë në krahinën Farah në perëndim të Afganistanit.
Raportohet se në mesin e të vrarëve është dhe Mullah Abdul Samad, një komandant lokal i talibanëve.
Ndërkohë burime të kryengritësve thanë se janë vrarë vetëm 2 talibanë.
XS
SM
MD
LG