Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian vendosën të mos i vazhdojnë negociatat me Serbinë, dhe u dakorduan t'i reduktojnë forcat e BE-së në Bosnje.
Negociatat me Serbinë u pezulluan pasi Beogradi nuk i arrestoi të dyshuarit kryesorë për krime lufte, por disa vende kërkuan që ky vendim të rishikohet pas zgjedhjeve të 21 janarit në Serbi.
XS
SM
MD
LG