Ndërlidhjet

RAMALLAH


Njoftohet se ka pasur shkëmbim zjarri sot mes pjesëtarëve të Hamasit dhe Fatahut në rrugët Gazës dhe të Ramallahut në Bregun Perendimor. Të shtënat ndodhin vetëm një ditë pas sulmit ndaj autokolonës së kryeministrit Ismail Haniya derisa ai po kthehej nga Egjipti. Ndërkohë në një tubim të sotëm dhjetëra mijëra përkrahës të Hamasit janë mbledhur në Gaza në shenjë përkrahjeje për kryeministrin Haniya.
XS
SM
MD
LG