Ndërlidhjet

KHOST


Një civil afgan e humbi jetën dhe 2 u plagosën nga shpërthimi vetëvrasës i një automjeti bombë, i cili për shënjestër kishte një autokolonë të NATO-s.
Sulmi ndodhi në Afganistanin lindor afër kufirit me Pakistanin.
Raportohet se nuk ka të lënduar nga radhët e forcave ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG